Kde a jak se používají anhydritové podlahy

Anhydritové podlahy pomalu přejímají místo klasických betonových pokládek. Rychlejší zpracování a nižší náklady jsou výhodou zejména při realizaci hrubých podlah. Využití je možné v rodinných domech, bytech, ale i komerčních prostorách.

Výhodné řešení pro interiéry

Anhydritové podlahy využívají výhodu v nižší hmotnosti. Litá vrstva má menší konstrukční tloušťku, tedy výrazně méně zatěžuje konstrukci. Při realizaci je třeba menší množství materiálu a výsledná vrstva si zachová obdobné vlastnosti jako betonová podlaha. Rychlé zpracování a čas potřebný k plnému vytvrzení pomůže postupovat s dalšími pracemi dříve a i tím pomáhá snížit náklady. Výhodou je také to, že se povrch rychleji a snadněji srovnává. Anhydrit má výrazné samonivelační vlastnosti, i to uspíší celou realizaci.

Anhydritové podlahy využívají navíc i dobrou vodivost tepla. Jsou skvělým řešením pro místnosti s podlahovým vytápěním. Betonové podlahy vyžadují delší časový úsek, větší zručnost i trpělivost při lití.

Pozor na venkovní prostory

Lehkost, rychlá pokládka i dokonalá rovnost povrchu má bohužel i drobné nevýhody. Na rozdíl od betonu se anhydritové podlahy špatně vyrovnávají s vodou. Působení vody materiál změkčuje, anhydritové podlahy proto nejsou vhodnou volbou pro řešení venkovních prostor. Podlaha znovu dosáhne původní pevnosti, ale až po dostatečném vysušení. Pro místa, která jsou namáhána velkou vzdušnou vlhkostí nebo dokonce ve styku s vodou spádovou, není anhydrit dobrou volbou a uvolní místo klasickému betonu. Nejčastěji se jedná o podlahy na terasách, v pergolách, v dílnách.

Rádi vás seznámíme s podrobnou specifikací materiálu i postupem při realizaci podlah. Pomůžeme vám zvážit plánovaný projekt a vybereme vhodný typ s podlahy s ohledem na využití prostor, jejich zatížení i finanční a časovou úsporu.