Výhody betonových podlah

Betonové podlahy jsou často preferovaným řešením. Nabízí relativně jednoduchou pokládku, materiál rychle vytvrdne a dovoluje brzy běžnou pochůzku. Pevná celistvá plocha snáší dobře mechanické zatížení, vytváří dokonalou rovinu a bez složitých úprav překryje nerovnosti v podkladu i vyrovná členitý půdorys. Samozřejmě v rozhodování je důležitá také příznivá cena.

Rychlá a jednoduchá pokládka

Zásadní výhodou je rychlost provedení pokládky. Záleží na zručnosti řemeslné firmy, nicméně obecně je možné strojním nanášením upravit podlahy v běžně velkém bytě během jediného dne. U novostaveb tak návazné práce můžete plánovat v rychlejším sledu. U rekonstrukce omezíte provoz domácnosti minimálně. Upravovaný interiér můžete již druhý den běžně používat. Podlahy vyschnou a tvrdnou již po 24 hodinách. Nebrání pochůzce ani další práci, pokud se rozhodnete pokračovat s malbou interiéru, instalací sádrokartonu nebo na podlahy budete pokládat koberce, PVC nebo jinou krytinu.

Pokud se rozhodnete realizovat rekonstrukci svépomocí, pokládku betonové podlahy dobře zvládnete bez zvláštního školení nebo nářadí.  Hmota je dobře tvárná, dovoluje zapravit nerovnosti podkladu a vyrovná i členitý půdorys bez složitých řešení.

Variabilní řešení pro jakýkoli interiér

Betonové podlahy nekladou téměř žádné omezení. Dobře akumulují a předávají teplo, tedy jsou vhodným řešením i pro podlahové topení. Jsou optimální volbou i pro suché stavby nebo dřevostavby. Vykazují vysoký stupeň požární odolnosti, zvyšují bezpečné využití prostor a jsou vhodným typem nejen pro soukromé byty, ale i veřejné prostory, chodby, haly, výjimkou není ani průmyslová výstavba.

Odolnost a pevnost

Betonové podlahy mají vysokou pevnost a odolnost. Vyrovnají se s poměrně náročnou zátěží. I bez dalších úprav vytvoří dokonale rovinnou plochu. Nabízí se jako optimální řešení pro podlahy v garážích, sklepích nebo dílnách. Pevný podklad vyhoví dlouhou životností a působí dobře i esteticky. Beton se dobře vyrovná s rozdílnými teplotami i vlhkostí, nevyžaduje speciální úpravy a vyhoví i v namáhaných nebo nevytápěných prostorech.